Lista żołnierzy w oddziale "Łukasiński"

Wyświetlono rezultaty 1-250 z 562.
Imię Nazwisko Pseudonim Stopień wojskowy Funkcja Przydział służbowy Informacje dodatkoweAkcje
 
 
HenrykAdamczykPiorun strzelec3 kompania
TadeuszAdamskiTeddySzeregowystrzelec2 kompania
JerzyAlexandrowiczWitoldSzeregowystrzelec2 kompania
JanAnusiakSzeregowystrzelec2 kompania
JanArciszewskiKonrad IIPodporucznik Dyon 1806
AnnaArtemskaLeliwaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
MieczysławBabickiWilkSzeregowystrzelec3 kompania
MarianBabiniczBiałySzeregowystrzelec5 kompania
KrzysztofBaczyńskiKrzyśKapral podchorąży 1 kompania
JanBajerBolekKapralstrzelec1 kompania
StefanBajerNagodyKapralstrzelec1 kompania
BogdanBalczerzakCzarowicPlutonowy z cenzusemdowódca drużyny1 kompania
JaninaBaranowska-GóreckaDzidkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
AndrzejBartakPrzemysławPodporucznikdowódca plutonuDyon 1806
KazimierzBartoszewskiKonrad IIKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
IrenaBarygaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
ZofiaBarygaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
WładysławaBednarczykŁukOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
LudwikBendziachLudwikSzeregowystrzelec3 kompania
IrenaBiałczyk-MarkowskaZośkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
Białkowski vel BiałeckiBiałySierżantdowódca drużyny3 kompania
MikołajBiałyDr PeanPodporuczniklekarz3 kompania
KazimierzBiedakowskiDąbPodporucznikszef kompanii3 kompania
HenrykBiedrońWidalskiPlutonowydowódca drużyny1 kompania
Jerzy TeodorBigosińskiBizmutSzeregowystrzelec2 kompania
EdmundBoboliKrakusSzeregowy z cenzusemstrzelec3 kompania
KrystynaBolesta-JózefowiczMyszkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
JadwigaBorkowskaBaśkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
StanisławBorowieckiZniczPlutonowy 1 kompania
ZenonBorysiewiczWisłaSzeregowyłącznik2 kompania
StanisławBrodziakBocianSzeregowystrzelec3 kompania
WładysławBrodziakChanekPodporucznikdowódca plutonu3 kompania
AnnaBrykczyńska-Plater-ZyberekHankaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
ZygmuntBrydnaCyganSzeregowystrzelecsztab batalionu
LeszekBucikowskiZubrzaSzeregowystrzelec5 kompania
EdwardBuczyńskiMandarynSzeregowystrzelec2 kompania
MarianBuczyńskiOrlęStarszy sierżant 2 kompania
StefaniaBuzukKłosOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
WładysławaBuzukMartaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
JanCegłowskiMaciekSierżant sztab batalionu
MichałChełchowskiDąbrowaPodporucznikdowódca 3 plutonuDyon 1806
BronisławaChełczyńskaBronkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
AleksanderChełczńskiKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
LudwikChmielińskiZiomekPodporucznikszef batalionusztab batalionu
JanuszChmielnikStach, OlszaKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
ChodkiewiczSzeregowystrzelec1 kompania
JerzyChojnackiChoina strzelecDyon 1806
MariaChomczyńska - PiotrowskaMagdalena, MagdaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka5 kompania
WładysławChomczyńskiChomikSierżantszef kompanii5 kompania
JanuszChoynowskiBolskiKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
PiotrChoynowskiKowalczykKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
HelenaCichockaSiostra AleksandraOchotniczkakomendantka patroli sanitarnych3 kompania
StefaniaCieślińskaRóżaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
JerzyCiszewskiMotzWachmistrz podchorążydowódca drużynyDyon 1806
JanCybulskiCzaharKapitankapelansztab batalionu
ZbigniewCzaplińskiPlutonowy podchorążydowódca drużynyDyon 1806
RyszardCzechGrabickiSzeregowystrzelec5 kompania
KazimierzDampe   
BarbaraDancewicz - PodgórskaBaśkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
JadwigaDaniel - WysockaJagaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
StanisławDanielewiczPługKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
JerzyDanyszDr PiotrKapral podchorążylekarz3 kompania
JaninaDanysz - UtrataMagdaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
IrenaDąbkiewiczWilgaOchotniczkasanitariuszka patrolowa1 kompania
BogumiłDąbrowskiWarSzeregowy z cenzusemstrzelec3 kompania
JanDąbrowskiTadeuszKapral z cenzusempomocnik lekarza2 kompania
MarianDeptułaWojciechWachmistrzdowódca plutonu2 kompania
HelenaDerejewskaHaleszkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
WitoldDerko   
TadeuszDerlickiHoldekPlutonowy podchorążydowódca drużyny1 kompania
EdwardDługoszewskiDługoszKapral podchorążydowódca plutonu3 kompania
ZdzisławDolożyńskiZetSzeregowystrzelec1 kompania
JanuszDołęga - KossowskiDołęgaPodporucznikdowódca 2 plutonu3 kompania
StanisławaDołęgowska - DybowskaStaszkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
KonstantyDołęgowskiŻabaSzeregowystrzelec2 kompania
WacławDołęgowskiKitajecSzeregowystrzelec3 kompania
StefanDomanekSmoluchSzeregowystrzelec2 kompania
ZofiaDomanekIzaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
BogdanDrobniakBogdan strzelecDyon 1806
JanuszDrzymulskiWiesławPodporucznikdowódca plutonu1 kompania
WojciechDrzymulskiZiemowitKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
ZdzisławDrzymulskiKonardStarszy sierżantdowódca drużyny1 kompania
RyszardDubińskiRysiek  1 kompania
JerzyDubińskiWołowiczKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
AdamDziechcińskiJordanKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
ZdzisławDyszyMazurPlutonowy z cenzusemdowódca drużyny1 kompania
EdwardEnderKoneckiPlutonowy podchorążydowódca drużyny2 kompania
Engiel - WierzbickiLechSzeregowystrzelec3 kompania
HalinaFalkowska - Bojarska - ModlińskaHalinaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
StefanFigantMolSzeregowystrzelec2 kompania
HalinaFlorczakFlorkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
MarianFlorczakGranatPlutonowy podchorążypodoficer gospodarczy2 kompania
ZygmuntFryszLechKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
SylwesterGajderowiczDanPlutonowypodoficer broni2 kompania
AdelaGajewskaJagaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
IgnacyGarbaczGruby, WalPlutonowydowódca drużyny2 kompania
JaninaGasińskaJankaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
StanisławGasińskiTygrysSzeregowystrzelec3 kompania
JózefGadekSzeregowystrzelec2 kompania
BogdanGlińskiKoranSzeregowystrzelec1 kompania
KrystynaGoebelBożenaKapral podchorążyłączniczka-sanitariuszka5 kompania
WandaGogolewskaDudaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
StanisławGogółJabłońskiKapralstrzelec1 kompania
DanutaGoskowaBlondynaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
JerzyGoszczyńskiWiktorKapral podchorążyzastępca dowódcy drużyny3 kompania
JózefGozdanKulkaSzeregowystrzelec2 kompania
StanisławGozdanMałyOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
HannaGóreckaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
TadeuszGóreckiJarosławKapitanoficer organizacyjnysztab batalionu
StanisławaGórecka - UrbańskaBaśkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
EugeniuszGórskiŻarskiPodporucznikdowódca plutonu1 kompania
JanGórzejkoKmicicKapral podchorążydowódca plutonu3 kompania
ZbigniewGrabickiKłosPlutonowy podchorążydowódca drużyny2 kompania
JerzyGrabińskiSowaKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
WojciechGrabowskiHusarzSzeregowystrzelec2 kompania
StanisławaGrądzkiSuwiczSzeregowystrzelec3 kompania
StanisławGrobelskiKretPlutonowypodoficer broni3 kompania
StefaniaGromkiewiczGrażynaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
MaciejGronkaPiastSzeregowystrzelec1 kompania
ZygmuntGrzeczewskiStarszy szeregowystrzelec1 kompania
Ireneusz, StefanGrzelakChińczyk, Jerzy JurkowskiSierżant podchorążydowódca drużyny1 kompania
HelenaGrzymała - Łaszewska - Lipska - SitekMonika, Duża LenkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
ZygmuntGucnerJacek, TopórStarszy sierżantoficer broni2 kompania
StanisławGwiazdaTadekKapralstrzelec1 kompania
HipolitHildebrandtHipcioSzeregowystrzelec3 kompania
KazimierzHryńKazikKanonierstrzelec1 kompania
JanIlczukOstojaSierżant podchorążydowódca 1 plutonuDyon 1806
IgnacyJabłońskiKlonSzeregowystrzelec4 kompania
WłodzimierzJabłońskiJasieńczykKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
JanuszJagusiewiczSzeregowystrzelec2 kompania
ZofiaJakubczyk - KruszewskaZosiaKapral podchorążyłączniczka-sanitariuszka1 kompania
IrenaJakubowskaKalinowskaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
StanisławJanikKruk kapelansztab batalionu
AugustynJankowskiCzarnyKapral podchorążyw dyspozycji dowódcy kompanii1 kompania
JózefJankowskiSzeregowystrzelec1 kompania
ZdzisławJankowskiBankierSzeregowystrzelec3 kompania
LeonJarząbekWielobarskiPorucznikdowódca 2 plutonu2 kompania
WładysławJarząbekBiałyPorucznikdowódca 3 plutonu2 kompania
WalerianJarząbekWalPodporucznikdowódca plutonu2 kompania
BarbaraJasińskaLilkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
ZbigniewJaskułowskiStefanKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
IgnacyJaworskiSewerynStarszy szeregowy podchorążydowódca pocztuDyon 1806
StanisławJaworskiLatawiecPlutonowy 2 kompania
ZdzisławJaworskiSłońKapral podchorążyzastępca dowódcy 2 plutonu2 kompania
JózefaJerimKrzyśOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
KrystynaJędrzejowska - SzczawińskaZofiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
AndrzejJokielAndrzejKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
WojciechJokielMorganKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
JóźwiakAptekarzSzeregowystrzelec3 kompania
HelenaKachniarz - BiereżnaSłowikOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
JózefKafarowskiRafałSzeregowystrzelec3 kompania
LeszekŻukowskiAntekSzeregowystrzelec1 kompania
WitoldŻołędziowskiLisek, LisPlutonowydowódca drużyny2 kompania
KajetanKalicińskiKajtekSzeregowystrzelec2 kompania
WładysławŻebrackiSkorzeńPorucznikksiądz kapelansztab batalionu
JadwigaŻbijewskaGrubaOchotniczkałączniczka3 kompania
HenrykaKalinowskaFela, KaliaPodporucznikkomendantka patroli sanitarnych2 kompania
WitoldZołoteńkiKadetKapral podchorążystrzelec3 kompania
ZochowskaRóża, MirianOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
AleksanderKalinowskiSępStarszy sierżantszef kompanii2 kompania
RyszardZiółkowskiŻelskiPodporucznikdowódca plutonu3 kompania
JanZiółkowskiKrólPlutonowy podchorążydowódca drużyny3 kompania
BronisławKalinowskiPiotrKapitanzastępca dowódcy dyonuDyon 1806
BenedyktZiółkowskiRajskiPodporucznikdowódca plutonu3 kompania
IrenaKamińska - GałązkaPajaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka4 kompania
MariaZientarska-KicińskaMarysia, KalinaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
AntoniKamińskiSulimaKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
TadeuszZieniewiczTeddySzeregowystrzelec3 kompania
JózefKamińskiJastrzębiecPodporucznikdowódca plutonu1 kompania
JaninaZielkowska-RomańskaEwaOchotniczkasanitariuszka patrolowa2 kompania
StefanKamińskiKrystSzeregowystrzelec4 kompania
WładysławZielińskiRógSzeregowystrzelec5 kompania
HenrykaKarczewska - PiotrowskaEwaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
WitoldZielińskiSokołowiakSierżantpodoficer gospodarczysztab batalionu
MariaKarczewska - SchejbalMarzenaOchotniczkałączniczka3 kompania
BernardZieliński PałubskiSzeregowystrzelec5 kompania
JerzyKarolakSzeregowystrzelec5 kompania
JaninaZielińskaKlimek, IrenaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
CzesławKarwackiCzesioSzeregowystrzelecDyon 1806
MariaZieleniewska-KorzybskaIzaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
AleksandraZieleniewskaOlaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
WojciechKasznicaLechStarszy strzelec podchorążydowódca drużynyDyon 1806
JózefZgardaWodzyńskiPodporucznikdowódca 3 plutonu1 kompania
AndrzejZdziechowskiKapralstrzelec1 kompania
StanisławKawińskiBazyliKapralstrzelecDyon 1806
KazimierskiSzeregowystrzelec3 kompania
JanuszZawodnyMiśPorucznikdowódca plutonusztab batalionu
TadeuszZawadzkiCelestynKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
JerzyKędzierskiKalinowskiKapitandowódca kompanii2 kompania
WandaZarzyckaSkierskaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
HelenaKępińskaZośkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka4 kompania
JózefZarębskiBorsPlutonowy podchorążydowódca drużyny1 kompania
TomaszKępińskiSzamotStarszy sierżantszef kompanii4 kompania
JerzyZarębskiBazylewiczPlutonowy podchorążydowódca drużyny1 kompania
HelenaKierznowska - MachwicDzidziaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
LeonKilianGrzybekSzeregowystrzelec1 kompania
StefanZalewskiMaciek IISzeregowystrzelec2 kompania
TadeuszKitzmanJacekSzeregowystrzelec1 kompania
StanisławZalewskiRyśKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
ZalewskiKrzywy, ŁebekSzeregowystrzelec2 kompania
ZbigniewKłosOrdonSzeregowystrzelec3 kompania
JadwigaZalewskaJaga, GoździkOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
HelenaKłosowiczMonikaPodporucznikpatrolowa sekretarz kompanii1 kompania
StefanZaleskiTudorPorucznikdowódca plutonu3 kompania
ZenonKłosowskiBiałySzeregowystrzelec2 kompania
JoannaZaleskaViktoriaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
FranciszekKłykCzarnyKapraldowódca drużynyDyon 1806
HubertZakrzewskiDzidekKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
JerzyZakrzewskiJerzySzeregowystrzelec3 kompania
EugeniuszKobieradzkiRudolfSzeregowyredaktorsztab batalionu
HelenaZakrzewskaMarysia, HelenaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
PiotrKochanowskiSępKapral podchorążydowódca plutonuDyon 1806
DanutaZakrzewskaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
JanKochanowskiLiszka, JanuszStarszy strzelecstrzelecDyon 1806
RajmundZajączkowskiZającKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
ZygmuntWysockiZbyszekSzeregowystrzelecDyon 1806
MagdalenaKochańskaMadelonOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
MarianKocikZbigniewPodporucznikdowódca plutonu1 kompania
HelenaWysiadecka-ZasępaMała Lenka, EwaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
EugeniaKolbusz - TrzcińskaEwaOchotniczkałączniczkasztab batalionu
CzesławWróblewskiBzuraSzeregowystrzelec2 kompania
StanisławKolcBarbaraPorucznikoficer wyszkoleniasztab batalionu
WładysławWóycickiCjanekStarszy szeregowystrzelec2 kompania
JuliuszKolipińskiBartekSzeregowy z cenzusemredaktorsztab batalionu
WiktorWoronowiczWiesławPodporucznikoficer oświatowysztab batalionu
KonstantyKołaczyńskiNorkStarszy sierżantszef łączności batalionusztab batalionu
ZygmuntWojciechowskiSzajnochaPodporucznikredaktorsztab batalionu
ZdzisławKołekPatachonSzeregowystrzelec3 kompania
JózefWłodekSzeregowystrzelec1 kompania
TadeuszKomorowskiMarekStarszy szeregowy podchorążydowódca drużynyDyon 1806
MieczysławKoniecznyBurnySzeregowystrzelec3 kompania
FranciszekWłodarczykKmitaKapitandowódca kompanii5 kompania
LechKorwin - SzymanowskiPlutonowydowódca drużyny1 kompania
MarianKorytowskiŻbikSierżantdowódca drużyny1 kompania
WojciechWitkowskiBilewiczKapitandowódca plutonu1 kompania
TeresaKorzeniowska - NałęczNałęczOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
JanKorzybskiIrmaPodporucznikdowódca plutonuDyon 1806
ZbigniewWitczykAndrzejPlutonowy podchorążydowódca drużyny1 kompania
LeszekKosieradzkiAleksanderPodporucznikdowódca plutonuDyon 1806
EugeniuszWiśniewskiStefanKapraldowódca drużyny1 kompania
StanisławaKosmalska - OrlikowskaMarysiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
KazimierzWinklerAugustowskiSzeregowystrzelec3 kompania
KrystynaWizówna-ŁyczywekIgaOchotniczkałączniczkasztab batalionu
HenrykaKosmalska - PiotrowskaIngaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
Jan MariaWiórkowskiDrzazgaWachmistrz podchorążyszef dywizjonuDyon 1806
Szoszona, EmiliaKosower - RozencweigMarylaPodporucznikłączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
OlgierdWilczewskiTomekKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
RomanKostrzewaZygmuntSzeregowystrzelecDyon 1806
HannaWilczewskaŻabaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
KrystynaKowalówWIsłaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania