Lista żołnierzy w oddziale "Łukasiński"

Wyświetlono rezultaty 1-250 z 562.
Imię Nazwisko Pseudonim Stopień wojskowy Funkcja Przydział służbowy Informacje dodatkoweAkcje
 
 
Leon, WincentySiemiński - ŁuszczyńskiŻurawPodporucznik Dyon 1806
RyszardZiółkowskiŻelskiPodporucznikdowódca plutonu3 kompania
MarianKorytowskiŻbikSierżantdowódca drużyny1 kompania
EugeniuszGórskiŻarskiPodporucznikdowódca plutonu1 kompania
NNŻakSzeregowystrzelec1 kompania
JanMorski - ŻmijŻakPodporucznikoficer organizacyjnysztab batalionu
HannaWilczewskaŻabaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
AnnaTallen - WilczewskaŻabaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
KonstantyDołęgowskiŻabaSzeregowystrzelec2 kompania
RomanKostrzewaZygmuntSzeregowystrzelecDyon 1806
LeszekBucikowskiZubrzaSzeregowystrzelec5 kompania
IrenaBiałczyk-MarkowskaZośkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
NataliaSzmidt - MaroszekZośkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
ZofiaMankielewicz - WhiteheadZośkaStarszy sierżantłączniczka-sanitariuszka2 kompania
HelenaKępińskaZośkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka4 kompania
NNZosiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
ZofiaJakubczyk - KruszewskaZosiaKapral podchorążyłączniczka-sanitariuszka1 kompania
ZofiaWerchowskaZofiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
KrystynaJędrzejowska - SzczawińskaZofiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
StanisławBorowieckiZniczPlutonowy 1 kompania
AndrzejRogalskiZmoraPlutonowy podchorążydowódca drużynyDyon 1806
LudwikChmielińskiZiomekPodporucznikszef batalionusztab batalionu
WojciechDrzymulskiZiemowitKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
ZdzisławDolożyńskiZetSzeregowystrzelec1 kompania
JerzyPaszkiewiczZemstaSzeregowystrzelec1 kompania
KryspinKupiszZelfikSzeregowystrzelec1 kompania
TadeuszMajcherczykZdanMajordowódca kompanii1 kompania
ZygmuntWysockiZbyszekSzeregowystrzelecDyon 1806
HenrykPaczkowskiZbyszekKapraldowódca drużyny1 kompania
TadeuszSwiderskiZbyszekPorucznik Dyon 1806
MarianKocikZbigniewPodporucznikdowódca plutonu1 kompania
ZygmuntMorawskiZawadzkiPorucznikzastępca dowódcy kompanii3 kompania
StefanRymarczykZalewskiSzeregowystrzelec4 kompania
JanRymarczykZalewskiSierżant 4 kompania
LucynaRymarczykZalewskaOchotniczkałączniczka4 kompania
MariaRymarczykZalewskaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka4 kompania
RajmundZajączkowskiZającKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
NNZadraKapralstrzelecDyon 1806
NNWujekSzeregowystrzelec3 kompania
NNWróbel strzelecDyon 1806
JerzyDubińskiWołowiczKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
StanisławLubańskiWolskiPodporucznikdowódca drużyny1 kompania
BronisławWanatWolickiPorucznikdowódca drużynyDyon 1806
NNWojtekSzeregowystrzelec1 kompania
AntoniSteckiewiczWojtekStarszy sierżant 3 kompania
MarianDeptułaWojciechWachmistrzdowódca plutonu2 kompania
JózefZgardaWodzyńskiPodporucznikdowódca 3 plutonu1 kompania
WłodzimierzSzymanowskiWłodekKapral podchorążyredaktorsztab batalionu
JerzyAlexandrowiczWitoldSzeregowystrzelec2 kompania
SewerynMalinowskiWiśniewskiSzeregowystrzelec1 kompania
KrystynaKowalówWIsłaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
ZenonBorysiewiczWisłaSzeregowyłącznik2 kompania
HenrykTrzaskaWirKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
MieczysławBabickiWilkSzeregowystrzelec3 kompania
IrenaDąbkiewiczWilgaOchotniczkasanitariuszka patrolowa1 kompania
WilhelmSiemieńskiWilczekKapral podchorąży Dyon 1806
JerzyGoszczyńskiWiktorKapral podchorążyzastępca dowódcy drużyny3 kompania
WiktorWoronowiczWiesławPodporucznikoficer oświatowysztab batalionu
JanuszDrzymulskiWiesławPodporucznikdowódca plutonu1 kompania
WiesławaMakusWiesiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
LeonJarząbekWielobarskiPorucznikdowódca 2 plutonu2 kompania
HenrykBiedrońWidalskiPlutonowydowódca drużyny1 kompania
BogumiłDąbrowskiWarSzeregowy z cenzusemstrzelec3 kompania
Wanda, WiktoriaSolińska - SamulWandaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
NNWaligóraPlutonowydowódca drużynyDyon 1806
JanuszNiewiadomskiWaldemar, WaldKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
KazimierzWciślińskiWalczakKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
WalerianJarząbekWalPodporucznikdowódca plutonu2 kompania
BohdanNowakWakPodporucznikadiutant2 kompania
JoannaZaleskaViktoriaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
OpenheimVerdiSzeregowystrzelec3 kompania
StanisławGasińskiTygrysSzeregowystrzelec3 kompania
JanSołtykTygrys strzelecDyon 1806
StefanZaleskiTudorPorucznikdowódca plutonu3 kompania
HenrykSzklarekTrzcielski, Rogoziński kapelanDyon 1806
StanisławPłockiTopórPorucznikkwatermistrzsztab batalionu
OlgierdWilczewskiTomekKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
StanisławMarkowskiTomekMajordowódca batalionusztab batalionu
NNThomson strzelecDyon 1806
Alicja MariaTomicka - WilkoszewskaTessaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
TadeuszAdamskiTeddySzeregowystrzelec2 kompania
TadeuszZieniewiczTeddySzeregowystrzelec3 kompania
NNTadeuszKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
JanDąbrowskiTadeuszKapral z cenzusempomocnik lekarza2 kompania
StanisławGwiazdaTadekKapralstrzelec1 kompania
LechSzymańskiŚwiderskiPoruczniklekarzDyon 1806
ZbigniewMaksSzymonKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
StanisławPoteralskiSzczepańskiKapitandowódca kompanii3 kompania
NNSzczeniakSzeregowystrzelec5 kompania
TomaszKępińskiSzamotStarszy sierżantszef kompanii4 kompania
TeodorPajewskiSzalonyPodporucznikdowódca 1 plutonu4 kompania
ZygmuntWojciechowskiSzajnochaPodporucznikredaktorsztab batalionu
WładysławWekerSylwesterPodporucznikdowódca plutonu1 kompania
StanisławaGrądzkiSuwiczSzeregowystrzelec3 kompania
WitoldNowickiSumPodporucznik 1 kompania
AntoniKamińskiSulimaKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
NNStudentSzeregowystrzelec2 kompania
WładysławSiwekStrzałkowskiPodporucznikdowódca 2 plutonu1 kompania
EugeniuszWiśniewskiStefanKapraldowódca drużyny1 kompania
ZbigniewJaskułowskiStefanKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
NNStefaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
StanisławaDołęgowska - DybowskaStaszkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
StanisławPopławskiStasioSzeregowystrzelec3 kompania
JanuszChmielnikStach, OlszaKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
JerzyGrabińskiSowaKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
ZdzisławKurSokółKapral podchorążydowódca drużynysztab batalionu
MieczysławUfnalSokółSzeregowystrzelec3 kompania
WitoldZielińskiSokołowiakSierżantpodoficer gospodarczysztab batalionu
JanSzarotaSochaKapitanoficer gospodarczysztab batalionu
StefanDomanekSmoluchSzeregowystrzelec2 kompania
HelenaKachniarz - BiereżnaSłowikOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
StanisławSłońskiSłońSierżantpodoficer gospodarczy3 kompania
ZdzisławJaworskiSłońKapral podchorążyzastępca dowódcy 2 plutonu2 kompania
BarbaraLasSłabolepszaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
KamilSeyfriedSkowrońskiKapral podchorąży 2 kompania
WładysławŻebrackiSkorzeńPorucznikksiądz kapelansztab batalionu
NNSkoczek strzelecDyon 1806
WandaZarzyckaSkierskaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
MariaSkorupka -WojciechowskaSkibaOchotniczkasanitariuszka patrolowa1 kompania
TadeuszKuwikSkautStarszy szeregowystrzelec1 kompania
TadeuszMiąskoSkalistyKapralstrzelec4 kompania
StanisławPaciorek SiwySzeregowystrzelec5 kompania
ZofiaKrzykowskaSiostra ZofiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
HelenaCichockaSiostra AleksandraOchotniczkakomendantka patroli sanitarnych3 kompania
OlgierdOstkiewicz - RudnickiSienkiewiczMajordowódca batalionusztab batalionu
PiotrKochanowskiSępKapral podchorążydowódca plutonuDyon 1806
StanisławLugeSępBombardierstrzelec3 kompania
AleksanderKalinowskiSępStarszy sierżantszef kompanii2 kompania
NNSędziszStarszy szeregowystrzelec1 kompania
IgnacyJaworskiSewerynStarszy szeregowy podchorążydowódca pocztuDyon 1806
StanisławaWieteskaSawaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
JanStamburski SagatyńskiPodporucznikoficer prasowysztab batalionu
JaninaStaniszewskaSabaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
AndrzejNowakowskiRyś, RyszardKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
StanisławZalewskiRyśKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
WincentyPlucińskiRyśPlutonowydowódca drużyny1 kompania
RyszardRadwańskiRyszardSzeregowystrzelec2 kompania
RyszardMichalakRyszardSzeregowystrzelec1 kompania
RyszardDubińskiRysiek  1 kompania
StefanSkibaRybakKapralstrzelec2 kompania
JerzyPawłowskiRudyKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
EugeniuszKobieradzkiRudolfSzeregowyredaktorsztab batalionu
ZochowskaRóża, MirianOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
StefaniaCieślińskaRóżaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
WładysławZielińskiRógSzeregowystrzelec5 kompania
ZbigniewSznageRozmarynPodporucznikdowódca plutonu3 kompania
NNRomaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
WacławaPiekarskaRoliczOchotniczkasanitariuszkaDyon 1806
AndrzejPiekarskiRolaKapral podchorąży Dyon 1806
ZbigniewStankiewiczRojaPodporucznikzastępca dowódcy kompanii1 kompania
TadeuszLothRenataPodporucznikdowódca 2 plutonuDyon 1806
EdwardNurzyńskiRawiczPodporucznikdowódca załogi barykady2 kompania
AndrzejRytelRawiczKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
BenedyktZiółkowskiRajskiPodporucznikdowódca plutonu3 kompania
JózefKafarowskiRafałSzeregowystrzelec3 kompania
AndrzejBartakPrzemysławPodporucznikdowódca plutonuDyon 1806
JuliuszKrzyżewskiPrusWachmistrz podchorążydowódca plutonuDyon 1806
WłodzimierzTymienieckiProtPorucznikdowódca 1 plutonuDyon 1806
RomanSydorPrawdzicSzeregowystrzelec2 kompania
NNPolicjant granatowySzeregowystrzelec2 kompania
NNPoczciarzSzeregowystrzelec3 kompania
StanisławDanielewiczPługKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
BronisławKalinowskiPiotrKapitanzastępca dowódcy dyonuDyon 1806
NNPiorun strzelecDyon 1806
HenrykAdamczykPiorun strzelec3 kompania
MaciejGronkaPiastSzeregowystrzelec1 kompania
BronisławPaprockiPestkaSzeregowystrzelec3 kompania
StefanSikorski - SkowrońskiPestkaSzeregowystrzelec3 kompania
ZdzisławKołekPatachonSzeregowystrzelec3 kompania
BernardZieliński PałubskiSzeregowystrzelec5 kompania
ZygmuntTomaszkiewiczPaluchKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
JerzyPaprockiPallotynSzeregowystrzelec3 kompania
IrenaKamińska - GałązkaPajaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka4 kompania
LeszekStobeckiOstojaPlutonowy podchorążydowódca 4 plutonuDyon 1806
JanIlczukOstojaSierżant podchorążydowódca 1 plutonuDyon 1806
NNOsaSzeregowystrzelec5 kompania
JerzyRosolakOsaSzeregowystrzelec4 kompania
MarianBuczyńskiOrlęStarszy sierżant 2 kompania
ZbigniewKłosOrdonSzeregowystrzelec3 kompania
JanSzymańskiOlekStarszy strzelec podchorążystrzelecDyon 1806
HalinaLipska - KoziołOlaOchotniczkałączniczkasztab batalionu
AleksandraZieleniewskaOlaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
NNOgrodnikSzeregowystrzelec2 kompania
CzesławNowakNowakRotmistrzdowódca dywizjonuDyon 1806
KonstantyKołaczyńskiNorkStarszy sierżantszef łączności batalionusztab batalionu
EugeniuszTomczakNiutekKapral podchorąży 2 kompania
JaninaStefanowicz - MałeckaNiusiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
JaninaRóżalskaNinaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
NNNilPlutonowy 1 kompania
StanisławŁozaNiedzielskiSzeregowystrzelec3 kompania
NNNeronSzeregowystrzelec3 kompania
WandaRafalskaNataReferentkaredaktorsztab batalionu
NNNarzeczony MadelonSzeregowystrzelec3 kompania
LeonRozbickiNapoleonKapralstrzelec1 kompania
TeresaKorzeniowska - NałęczNałęczOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
StefanBajerNagodyKapralstrzelec1 kompania
KrystynaBolesta-JózefowiczMyszkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
StefanRycielskiMurzynSzeregowystrzelec1 kompania
JózefKowalskiMurarzSzeregowystrzelecDyon 1806
JerzyCiszewskiMotzWachmistrz podchorążydowódca drużynyDyon 1806
WojciechJokielMorganKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
HelenaGrzymała - Łaszewska - Lipska - SitekMonika, Duża LenkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
HelenaKłosowiczMonikaPodporucznikpatrolowa sekretarz kompanii1 kompania
MaurycyNeumanMoniek sanitariuszDyon 1806
StefanFigantMolSzeregowystrzelec2 kompania
JanuszZawodnyMiśPorucznikdowódca plutonusztab batalionu
MichałLatkowskiMirKapral podchorążylekarz1 kompania
MikołajNowickiMikSzeregowystrzelec3 kompania
NNMichałKapral podchorążydowódca 2 plutonu3 kompania
ZdzisławDyszyMazurPlutonowy z cenzusemdowódca drużyny1 kompania
WładysławMaciągMatrosKapral podchorążydowódca 1 plutonu5 kompania
TadeuszSurynMassalskiKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
MariannaSerafinMarzenaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
MariaKarczewska - SchejbalMarzenaOchotniczkałączniczka3 kompania
MieczysławPonińskiMaryśSzeregowystrzelec2 kompania
MariaZientarska-KicińskaMarysia, KalinaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
HelenaZakrzewskaMarysia, HelenaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
StanisławaKosmalska - OrlikowskaMarysiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
NNMarylaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
Szoszona, EmiliaKosower - RozencweigMarylaPodporucznikłączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
MariaLatkowskaMarylaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
WładysławaBuzukMartaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
NNMarianSzeregowystrzelec5 kompania
BogdanOstaszewskiMarianKapral podchorążydowódca drużyny4 kompania
TadeuszKomorowskiMarekStarszy szeregowy podchorążydowódca drużynyDyon 1806
JerzyWieteskaMarekPodporucznikdowódca plutonu1 kompania
TadeuszStaniszewskiMarceliKapral podchorążyoficer gospodarczy2 kompania
EdwardBuczyńskiMandarynSzeregowystrzelec2 kompania
NNMałySzeregowystrzelec3 kompania
StanisławGozdanMałyOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
NNMała MarysiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
HelenaWysiadecka-ZasępaMała Lenka, EwaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
MarianWieczorekMaksStarszy szeregowystrzelec5 kompania
NNMajdaniarz strzelecDyon 1806
MariaChomczyńska - PiotrowskaMagdalena, MagdaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka5 kompania
JaninaDanysz - UtrataMagdaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
MagdalenaKochańskaMadelonOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
StefanZalewskiMaciek IISzeregowystrzelec2 kompania
NNMaciekSierżant 4 kompania
JanCegłowskiMaciekSierżant sztab batalionu
WładysławaBednarczykŁukOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
MieczysławKrąkowskiŁada, LubinKapral podchorążyzastępca dowódcy 2 plutonu2 kompania
LudwikBendziachLudwikSzeregowystrzelec3 kompania
AlekanderLubańskiLolekSzeregowystrzelec3 kompania
DyonizyPływaczewskiLodkaKapral podchorążydowódca drużyny2 kompania
JanKochanowskiLiszka, JanuszStarszy strzelecstrzelecDyon 1806
WitoldŻołędziowskiLisek, LisPlutonowydowódca drużyny2 kompania
HalinaŚwięckaLilkaOchotniczkałączniczkasztab batalionu
BarbaraJasińskaLilkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
HenrykOstrowskiLewSzeregowystrzelec4 kompania