Lista żołnierzy w oddziale "Łukasiński"

Wyświetlono rezultaty 251-500 z 562.
Imię Nazwisko Pseudonim Stopień wojskowy Funkcja Przydział służbowy Informacje dodatkoweAkcje
 
 
NNKazik IIKapral podchorążydowódca drużyny5 kompania
EfraimKrasuckiKazimierzKapralpodoficer gospodarczy2 kompania
ZofiaSikorskaKiciaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
JerzyMilicerKinoPodporucznikdowódca 1 plutonu2 kompania
JerzyKozłowskiKiroSzeregowystrzelec3 kompania
WacławDołęgowskiKitajecSzeregowystrzelec3 kompania
BożenaTyszewska - JabłońskaKlaraOchotniczkasanitariuszka ogniskowasztab batalionu
RomualdLangeKlaudiuszKapitanlekarzsztab batalionu
EliaszUrbanekKlawiszSzeregowystrzelec1 kompania
RomanOlszewskiKlerykSzeregowystrzelec1 kompania
JaninaZielińskaKlimek, IrenaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
IgnacyJabłońskiKlonSzeregowystrzelec4 kompania
StefaniaBuzukKłosOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
ZbigniewGrabickiKłosPlutonowy podchorążydowódca drużyny2 kompania
JanGórzejkoKmicicKapral podchorążydowódca plutonu3 kompania
FranciszekWłodarczykKmitaKapitandowódca kompanii5 kompania
MarianMakowskiKołczanPodporucznikdowódca plutonu1 kompania
MarianKowalówKomarPodporucznikdowódca plutonu1 kompania
ZdzisławDrzymulskiKonardStarszy sierżantdowódca drużyny1 kompania
EdwardEnderKoneckiPlutonowy podchorążydowódca drużyny2 kompania
NNKonradKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
WłodzimierzWagiński - PodosowskiKonradKapral podchorążyadiutant dowódcy kompanii3 kompania
JanArciszewskiKonrad IIPodporucznik Dyon 1806
KazimierzBartoszewskiKonrad IIKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
BogdanGlińskiKoranSzeregowystrzelec1 kompania
WacławKrawczykKosSzeregowystrzelec4 kompania
NNKot, BolesławSzeregowystrzelec1 kompania
PiotrChoynowskiKowalczykKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
NNKozakSzeregowystrzelec2 kompania
EdmundBoboliKrakusSzeregowy z cenzusemstrzelec3 kompania
StanisławGrobelskiKretPlutonowypodoficer broni3 kompania
AdamKulczyckiKropowiczKapral podchorążydowódca drużyny2 kompania
JanZiółkowskiKrólPlutonowy podchorążydowódca drużyny3 kompania
StefanNNKrukSzeregowystrzelec3 kompania
StanisławJanikKruk kapelansztab batalionu
HalinaKreczmar - WiatruszekKruszyna, HankaOchotniczkasanitariuszkasztab batalionu
NNKrysiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
StefanKamińskiKrystSzeregowystrzelec4 kompania
KrystynPlewkoKrystynKapral podchorążydowódca plutonuDyon 1806
NNKrystynaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
KrzysztofBaczyńskiKrzyśKapral podchorąży 1 kompania
JózefaJerimKrzyśOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
ZalewskiKrzywy, ŁebekSzeregowystrzelec2 kompania
RyszardTomasiewiczKsiążeKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
RomanPohl - KarskiKubaKapral podchorążyredaktorsztab batalionu
HenrykTańskiKulawySzeregowystrzelec2 kompania
JózefGozdanKulkaSzeregowystrzelec2 kompania
KonstantyKuczyńskiKundekSzeregowystrzelec2 kompania
EmilPukKupiecSzeregowystrzelec2 kompania
ZygmuntNojeszewskiKurzawaSzeregowystrzelec2 kompania
FranciszekKwaśniewskiKwaśnySzeregowystrzelec5 kompania
NNKwoka strzelecDyon 1806
StanisławJaworskiLatawiecPlutonowy 2 kompania
NNLechKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
Engiel - WierzbickiLechSzeregowystrzelec3 kompania
ZygmuntFryszLechKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
MiezysławMichalskiLechKapral podchorążyzastępca kwatermistrzasztab batalionu
WojciechKasznicaLechStarszy strzelec podchorążydowódca drużynyDyon 1806
AnnaArtemskaLeliwaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
HelenaOstkiewicz - RudnickaLenaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
JanuszLelenoLeonSzeregowystrzelec4 kompania
JerzyŚwiątkowskiLeonidasSzeregowystrzelec3 kompania
HenrykOstrowskiLewSzeregowystrzelec4 kompania
HalinaŚwięckaLilkaOchotniczkałączniczkasztab batalionu
BarbaraJasińskaLilkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
WitoldŻołędziowskiLisek, LisPlutonowydowódca drużyny2 kompania
JanKochanowskiLiszka, JanuszStarszy strzelecstrzelecDyon 1806
DyonizyPływaczewskiLodkaKapral podchorążydowódca drużyny2 kompania
AlekanderLubańskiLolekSzeregowystrzelec3 kompania
LudwikBendziachLudwikSzeregowystrzelec3 kompania
MieczysławKrąkowskiŁada, LubinKapral podchorążyzastępca dowódcy 2 plutonu2 kompania
WładysławaBednarczykŁukOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
NNMaciekSierżant 4 kompania
JanCegłowskiMaciekSierżant sztab batalionu
StefanZalewskiMaciek IISzeregowystrzelec2 kompania
MagdalenaKochańskaMadelonOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
JaninaDanysz - UtrataMagdaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
MariaChomczyńska - PiotrowskaMagdalena, MagdaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka5 kompania
NNMajdaniarz strzelecDyon 1806
MarianWieczorekMaksStarszy szeregowystrzelec5 kompania
HelenaWysiadecka-ZasępaMała Lenka, EwaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
NNMała MarysiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
NNMałySzeregowystrzelec3 kompania
StanisławGozdanMałyOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
EdwardBuczyńskiMandarynSzeregowystrzelec2 kompania
TadeuszStaniszewskiMarceliKapral podchorążyoficer gospodarczy2 kompania
TadeuszKomorowskiMarekStarszy szeregowy podchorążydowódca drużynyDyon 1806
JerzyWieteskaMarekPodporucznikdowódca plutonu1 kompania
NNMarianSzeregowystrzelec5 kompania
BogdanOstaszewskiMarianKapral podchorążydowódca drużyny4 kompania
WładysławaBuzukMartaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
NNMarylaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
Szoszona, EmiliaKosower - RozencweigMarylaPodporucznikłączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
MariaLatkowskaMarylaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
StanisławaKosmalska - OrlikowskaMarysiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
HelenaZakrzewskaMarysia, HelenaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
MariaZientarska-KicińskaMarysia, KalinaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
MieczysławPonińskiMaryśSzeregowystrzelec2 kompania
MariannaSerafinMarzenaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
MariaKarczewska - SchejbalMarzenaOchotniczkałączniczka3 kompania
TadeuszSurynMassalskiKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
WładysławMaciągMatrosKapral podchorążydowódca 1 plutonu5 kompania
ZdzisławDyszyMazurPlutonowy z cenzusemdowódca drużyny1 kompania
NNMichałKapral podchorążydowódca 2 plutonu3 kompania
MikołajNowickiMikSzeregowystrzelec3 kompania
MichałLatkowskiMirKapral podchorążylekarz1 kompania
JanuszZawodnyMiśPorucznikdowódca plutonusztab batalionu
StefanFigantMolSzeregowystrzelec2 kompania
MaurycyNeumanMoniek sanitariuszDyon 1806
HelenaKłosowiczMonikaPodporucznikpatrolowa sekretarz kompanii1 kompania
HelenaGrzymała - Łaszewska - Lipska - SitekMonika, Duża LenkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
WojciechJokielMorganKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
JerzyCiszewskiMotzWachmistrz podchorążydowódca drużynyDyon 1806
JózefKowalskiMurarzSzeregowystrzelecDyon 1806
StefanRycielskiMurzynSzeregowystrzelec1 kompania
KrystynaBolesta-JózefowiczMyszkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
StefanBajerNagodyKapralstrzelec1 kompania
TeresaKorzeniowska - NałęczNałęczOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
LeonRozbickiNapoleonKapralstrzelec1 kompania
NNNarzeczony MadelonSzeregowystrzelec3 kompania
WandaRafalskaNataReferentkaredaktorsztab batalionu
NNNeronSzeregowystrzelec3 kompania
StanisławŁozaNiedzielskiSzeregowystrzelec3 kompania
NNNilPlutonowy 1 kompania
JaninaRóżalskaNinaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
JaninaStefanowicz - MałeckaNiusiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
EugeniuszTomczakNiutekKapral podchorąży 2 kompania
KonstantyKołaczyńskiNorkStarszy sierżantszef łączności batalionusztab batalionu
CzesławNowakNowakRotmistrzdowódca dywizjonuDyon 1806
NNOgrodnikSzeregowystrzelec2 kompania
HalinaLipska - KoziołOlaOchotniczkałączniczkasztab batalionu
AleksandraZieleniewskaOlaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
JanSzymańskiOlekStarszy strzelec podchorążystrzelecDyon 1806
ZbigniewKłosOrdonSzeregowystrzelec3 kompania
MarianBuczyńskiOrlęStarszy sierżant 2 kompania
NNOsaSzeregowystrzelec5 kompania
JerzyRosolakOsaSzeregowystrzelec4 kompania
LeszekStobeckiOstojaPlutonowy podchorążydowódca 4 plutonuDyon 1806
JanIlczukOstojaSierżant podchorążydowódca 1 plutonuDyon 1806
IrenaKamińska - GałązkaPajaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka4 kompania
JerzyPaprockiPallotynSzeregowystrzelec3 kompania
ZygmuntTomaszkiewiczPaluchKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
BernardZieliński PałubskiSzeregowystrzelec5 kompania
ZdzisławKołekPatachonSzeregowystrzelec3 kompania
BronisławPaprockiPestkaSzeregowystrzelec3 kompania
StefanSikorski - SkowrońskiPestkaSzeregowystrzelec3 kompania
MaciejGronkaPiastSzeregowystrzelec1 kompania
NNPiorun strzelecDyon 1806
HenrykAdamczykPiorun strzelec3 kompania
BronisławKalinowskiPiotrKapitanzastępca dowódcy dyonuDyon 1806
StanisławDanielewiczPługKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
NNPoczciarzSzeregowystrzelec3 kompania
NNPolicjant granatowySzeregowystrzelec2 kompania
RomanSydorPrawdzicSzeregowystrzelec2 kompania
WłodzimierzTymienieckiProtPorucznikdowódca 1 plutonuDyon 1806
JuliuszKrzyżewskiPrusWachmistrz podchorążydowódca plutonuDyon 1806
AndrzejBartakPrzemysławPodporucznikdowódca plutonuDyon 1806
JózefKafarowskiRafałSzeregowystrzelec3 kompania
BenedyktZiółkowskiRajskiPodporucznikdowódca plutonu3 kompania
EdwardNurzyńskiRawiczPodporucznikdowódca załogi barykady2 kompania
AndrzejRytelRawiczKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
TadeuszLothRenataPodporucznikdowódca 2 plutonuDyon 1806
ZbigniewStankiewiczRojaPodporucznikzastępca dowódcy kompanii1 kompania
AndrzejPiekarskiRolaKapral podchorąży Dyon 1806
WacławaPiekarskaRoliczOchotniczkasanitariuszkaDyon 1806
NNRomaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
ZbigniewSznageRozmarynPodporucznikdowódca plutonu3 kompania
WładysławZielińskiRógSzeregowystrzelec5 kompania
StefaniaCieślińskaRóżaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
ZochowskaRóża, MirianOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
EugeniuszKobieradzkiRudolfSzeregowyredaktorsztab batalionu
JerzyPawłowskiRudyKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
StefanSkibaRybakKapralstrzelec2 kompania
RyszardDubińskiRysiek  1 kompania
RyszardRadwańskiRyszardSzeregowystrzelec2 kompania
RyszardMichalakRyszardSzeregowystrzelec1 kompania
StanisławZalewskiRyśKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
WincentyPlucińskiRyśPlutonowydowódca drużyny1 kompania
AndrzejNowakowskiRyś, RyszardKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
JaninaStaniszewskaSabaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
JanStamburski SagatyńskiPodporucznikoficer prasowysztab batalionu
StanisławaWieteskaSawaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
IgnacyJaworskiSewerynStarszy szeregowy podchorążydowódca pocztuDyon 1806
NNSędziszStarszy szeregowystrzelec1 kompania
PiotrKochanowskiSępKapral podchorążydowódca plutonuDyon 1806
StanisławLugeSępBombardierstrzelec3 kompania
AleksanderKalinowskiSępStarszy sierżantszef kompanii2 kompania
OlgierdOstkiewicz - RudnickiSienkiewiczMajordowódca batalionusztab batalionu
HelenaCichockaSiostra AleksandraOchotniczkakomendantka patroli sanitarnych3 kompania
ZofiaKrzykowskaSiostra ZofiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
StanisławPaciorek SiwySzeregowystrzelec5 kompania
TadeuszMiąskoSkalistyKapralstrzelec4 kompania
TadeuszKuwikSkautStarszy szeregowystrzelec1 kompania
MariaSkorupka -WojciechowskaSkibaOchotniczkasanitariuszka patrolowa1 kompania
WandaZarzyckaSkierskaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
NNSkoczek strzelecDyon 1806
WładysławŻebrackiSkorzeńPorucznikksiądz kapelansztab batalionu
KamilSeyfriedSkowrońskiKapral podchorąży 2 kompania
BarbaraLasSłabolepszaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
StanisławSłońskiSłońSierżantpodoficer gospodarczy3 kompania
ZdzisławJaworskiSłońKapral podchorążyzastępca dowódcy 2 plutonu2 kompania
HelenaKachniarz - BiereżnaSłowikOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
StefanDomanekSmoluchSzeregowystrzelec2 kompania
JanSzarotaSochaKapitanoficer gospodarczysztab batalionu
WitoldZielińskiSokołowiakSierżantpodoficer gospodarczysztab batalionu
ZdzisławKurSokółKapral podchorążydowódca drużynysztab batalionu
MieczysławUfnalSokółSzeregowystrzelec3 kompania
JerzyGrabińskiSowaKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
JanuszChmielnikStach, OlszaKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
StanisławPopławskiStasioSzeregowystrzelec3 kompania
StanisławaDołęgowska - DybowskaStaszkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
NNStefaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
EugeniuszWiśniewskiStefanKapraldowódca drużyny1 kompania
ZbigniewJaskułowskiStefanKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
WładysławSiwekStrzałkowskiPodporucznikdowódca 2 plutonu1 kompania
NNStudentSzeregowystrzelec2 kompania
AntoniKamińskiSulimaKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
WitoldNowickiSumPodporucznik 1 kompania
StanisławaGrądzkiSuwiczSzeregowystrzelec3 kompania
WładysławWekerSylwesterPodporucznikdowódca plutonu1 kompania
ZygmuntWojciechowskiSzajnochaPodporucznikredaktorsztab batalionu
TeodorPajewskiSzalonyPodporucznikdowódca 1 plutonu4 kompania
TomaszKępińskiSzamotStarszy sierżantszef kompanii4 kompania
NNSzczeniakSzeregowystrzelec5 kompania
StanisławPoteralskiSzczepańskiKapitandowódca kompanii3 kompania
ZbigniewMaksSzymonKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
LechSzymańskiŚwiderskiPoruczniklekarzDyon 1806
StanisławGwiazdaTadekKapralstrzelec1 kompania
NNTadeuszKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
JanDąbrowskiTadeuszKapral z cenzusempomocnik lekarza2 kompania
TadeuszAdamskiTeddySzeregowystrzelec2 kompania
TadeuszZieniewiczTeddySzeregowystrzelec3 kompania
Alicja MariaTomicka - WilkoszewskaTessaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
NNThomson strzelecDyon 1806
OlgierdWilczewskiTomekKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
StanisławMarkowskiTomekMajordowódca batalionusztab batalionu
StanisławPłockiTopórPorucznikkwatermistrzsztab batalionu
HenrykSzklarekTrzcielski, Rogoziński kapelanDyon 1806
StefanZaleskiTudorPorucznikdowódca plutonu3 kompania
StanisławGasińskiTygrysSzeregowystrzelec3 kompania
JanSołtykTygrys strzelecDyon 1806
OpenheimVerdiSzeregowystrzelec3 kompania
JoannaZaleskaViktoriaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
BohdanNowakWakPodporucznikadiutant2 kompania
WalerianJarząbekWalPodporucznikdowódca plutonu2 kompania
KazimierzWciślińskiWalczakKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
JanuszNiewiadomskiWaldemar, WaldKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
NNWaligóraPlutonowydowódca drużynyDyon 1806
Wanda, WiktoriaSolińska - SamulWandaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
BogumiłDąbrowskiWarSzeregowy z cenzusemstrzelec3 kompania