Lista żołnierzy w oddziale "Łukasiński"

Wyświetlono rezultaty 251-500 z 562.
Imię Nazwisko Pseudonim Stopień wojskowy Funkcja Przydział służbowy Informacje dodatkoweAkcje
 
 
ZofiaMankielewicz - WhiteheadZośkaStarszy sierżantłączniczka-sanitariuszka2 kompania
JadwigaMarek - SzczygłowskaDankaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
OlgierdMarkowskiJerzyPorucznik sztab batalionu
StanisławMarkowskiTomekMajordowódca batalionusztab batalionu
MarianMartuszewskiKapralstrzelec1 kompania
KazimierzMatuszewskiKazikKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
MarianMatuszkiewiczKapral 2 kompania
HalinaMączkiewiczHalinaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
EdmundMęclewskiAndrzejSzeregowy z cenzusemredaktorsztab batalionu
JaninaMiączyńskaBarbaraPodporucznikszef łączności batalionusztab batalionu
TadeuszMiąskoSkalistyKapralstrzelec4 kompania
RyszardMichalakRyszardSzeregowystrzelec1 kompania
JanMichalskiBajbusSzeregowystrzelec3 kompania
MiezysławMichalskiLechKapral podchorążyzastępca kwatermistrzasztab batalionu
AlfonsMilewczykSzeregowy z cenzusemstrzelec3 kompania
JerzyMilicerKinoPodporucznikdowódca 1 plutonu2 kompania
StanisławMisiakCzarnySzeregowystrzelec3 kompania
MieczysławMłotekSzeregowystrzelec5 kompania
ZygmuntMorawskiZawadzkiPorucznikzastępca dowódcy kompanii3 kompania
JanMorski - ŻmijŻakPodporucznikoficer organizacyjnysztab batalionu
EleonoraNapiórkowskaKajtuś  2 kompania
MaurycyNeumanMoniek sanitariuszDyon 1806
JaninaNiewiadomska - ZientarskaJolaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
JanuszNiewiadomskiWaldemar, WaldKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
NNJeleńSzeregowystrzelec2 kompania
NNJelita, ZbigniewPlutonowy podchorążydowódca drużyny1 kompania
NNJeżSzeregowystrzelec3 kompania
NNKamilkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka4 kompania
NNKarolciaSzeregowystrzelec1 kompania
NNKazik IIKapral podchorążydowódca drużyny5 kompania
NNKot, BolesławSzeregowystrzelec1 kompania
NNKonradKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
NNKozakSzeregowystrzelec2 kompania
StefanNNKrukSzeregowystrzelec3 kompania
NNKrysiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
NNKrystynaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
NNKwoka strzelecDyon 1806
NNLechKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
NNMaciekSierżant 4 kompania
NNMajdaniarz strzelecDyon 1806
NNMała MarysiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
NNMałySzeregowystrzelec3 kompania
NNMarylaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
NNMarianSzeregowystrzelec5 kompania
NNMichałKapral podchorążydowódca 2 plutonu3 kompania
NNNarzeczony MadelonSzeregowystrzelec3 kompania
NNNeronSzeregowystrzelec3 kompania
NNNilPlutonowy 1 kompania
NNOgrodnikSzeregowystrzelec2 kompania
NNOsaSzeregowystrzelec5 kompania
NNPiorun strzelecDyon 1806
NNPoczciarzSzeregowystrzelec3 kompania
NNPolicjant granatowySzeregowystrzelec2 kompania
NNRomaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
NNSędziszStarszy szeregowystrzelec1 kompania
NNSkoczek strzelecDyon 1806
NNStefaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
NNSzczeniakSzeregowystrzelec5 kompania
NNStudentSzeregowystrzelec2 kompania
NNTadeuszKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
NNThomson strzelecDyon 1806
NNWaligóraPlutonowydowódca drużynyDyon 1806
NNWojtekSzeregowystrzelec1 kompania
NNWróbel strzelecDyon 1806
NNWujekSzeregowystrzelec3 kompania
NNZadraKapralstrzelecDyon 1806
NNZosiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
NNŻakSzeregowystrzelec1 kompania
NNSzeregowystrzelec3 kompania
NNSzeregowystrzelec3 kompania
NNSzeregowystrzelec3 kompania
NNSzeregowystrzelec3 kompania
NNSzeregowystrzelec3 kompania
NNSzeregowystrzelec3 kompania
NNSzeregowystrzelec3 kompania
NNSzeregowystrzelec3 kompania
NNAntekSzeregowystrzelec2 kompania
NNBaby strzelecDyon 1806
NNBasiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
NNBielasSzeregowystrzelec 
NNCechnaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
NNCelinkaOchotnikłączniczka-sanitariuszka1 kompania
NNCzarny ISzeregowystrzelec3 kompania
NNEmilOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
NNGedyminPorucznikdowódca kompanii6 kompania
NNGilSzeregowystrzelec1 kompania
NNGrażynaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
NNGryfSzeregowystrzelec3 kompania
NNGrześSzeregowystrzelec3 kompania
NNHardyKapraldowódca drużynyDyon 1806
NNJacek strzelecDyon 1806
NNJaszoSzeregowystrzelec2 kompania
NNJekorolSzeregowystrzelec3 kompania
ZygmuntNojeszewskiKurzawaSzeregowystrzelec2 kompania
CzesławNowakNowakRotmistrzdowódca dywizjonuDyon 1806
BohdanNowakWakPodporucznikadiutant2 kompania
NowakowskiKapral podchorążydowódca drużyny2 kompania
AndrzejNowakowskiRyś, RyszardKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
MikołajNowickiMikSzeregowystrzelec3 kompania
WitoldNowickiSumPodporucznik 1 kompania
EdwardNurzyńskiRawiczPodporucznikdowódca załogi barykady2 kompania
JaninaOgińska - JastrzębskaIrysOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
AleksanderOlejnikJanekStarszy szeregowystrzelecsztab batalionu
WładysławOlendzkiDługiKapral podchorążyzastępca dowódcy 4 plutonu2 kompania
RomanOlszewskiKlerykSzeregowystrzelec1 kompania
AdamOnyszkoSzeregowystrzelec1 kompania
OpenheimVerdiSzeregowystrzelec3 kompania
JózefOsieckiJózikSzeregowystrzelec1 kompania
BogdanOstaszewskiMarianKapral podchorążydowódca drużyny4 kompania
HelenaOstkiewicz - RudnickaLenaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
OlgierdOstkiewicz - RudnickiSienkiewiczMajordowódca batalionusztab batalionu
WojciechOstrowskiJurStarszy strzelec podchorążystrzelecDyon 1806
WojciechOstrowskiAntekKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
HenrykOstrowskiLewSzeregowystrzelec4 kompania
StanisławPaciorek SiwySzeregowystrzelec5 kompania
HenrykPaczkowskiZbyszekKapraldowódca drużyny1 kompania
EugeniuszPajączkowskiEdwardSzeregowystrzelec4 kompania
ZdzisławPająkCichySzeregowystrzelec3 kompania
TeodorPajewskiSzalonyPodporucznikdowódca 1 plutonu4 kompania
JerzyPaprockiPallotynSzeregowystrzelec3 kompania
CzesławPaprockiJastrzębiecKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
BronisławPaprockiPestkaSzeregowystrzelec3 kompania
JerzyPaszkiewiczZemstaSzeregowystrzelec1 kompania
JerzyPawłowskiRudyKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
JanPawłowskiFokaPodporucznikdowódca plutonu3 kompania
WacławaPieczyńska - DąbrowskaHalinaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
WacławaPiekarskaRoliczOchotniczkasanitariuszkaDyon 1806
AndrzejPiekarskiRolaKapral podchorąży Dyon 1806
KazimierzPieskoKazikKapral podchorążydowódca drużyny5 kompania
ZbigniewPietrzykowskiSzeregowystrzelec3 kompania
JanPiwkoCzarnySzeregowystrzelec3 kompania
KrystynPlewkoKrystynKapral podchorążydowódca plutonuDyon 1806
WincentyPlucińskiRyśPlutonowydowódca drużyny1 kompania
StanisławPłockiTopórPorucznikkwatermistrzsztab batalionu
DyonizyPływaczewskiLodkaKapral podchorążydowódca drużyny2 kompania
KazimierzPodolskiSzeregowystrzelec1 kompania
RomanPohl - KarskiKubaKapral podchorążyredaktorsztab batalionu
HenrykPokrzywnickiChwastPorucznikdowódca kompanii4 kompania
MieczysławPonińskiMaryśSzeregowystrzelec2 kompania
StanisławPopławskiStasioSzeregowystrzelec3 kompania
StanisławPoteralskiSzczepańskiKapitandowódca kompanii3 kompania
StanisławPoznańskiSzeregowystrzelec3 kompania
MarianPrusak kapelansztab batalionu
Danuta, DanielaPtaszyńskaDankaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
ZbigniewPuerschelGąsiorSzeregowystrzelec2 kompania
EmilPukKupiecSzeregowystrzelec2 kompania
HenrykRadioFlisakSzeregowystrzelec2 kompania
RyszardRadwańskiRyszardSzeregowystrzelec2 kompania
WandaRafalskaNataReferentkaredaktorsztab batalionu
JerzyRemionGiorgioSzeregowyłącznik2 kompania
StefanRodkiewiczSzeregowystrzelec2 kompania
AndrzejRogalskiZmoraPlutonowy podchorążydowódca drużynyDyon 1806
StanisławRoguskiJurSzeregowystrzelec2 kompania
HannaRokosińskaHankaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka4 kompania
JerzyRosolakOsaSzeregowystrzelec4 kompania
ZygmuntRowińskiSzeregowystrzelec3 kompania
RobertRoyBobikKapral podchorążystrzelec1 kompania
LeonRozbickiNapoleonKapralstrzelec1 kompania
JózefRozumskiPlutonowy 4 kompania
JaninaRóżalskaNinaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
JerzyRóżalskiJurKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
StanisławRóżański   
WładysławRudzińskiJastrząbStarszy strzelec podchorążydowódca pocztuDyon 1806
HannaRybarskaAsiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
StefanRycielskiMurzynSzeregowystrzelec1 kompania
LucynaRymarczykZalewskaOchotniczkałączniczka4 kompania
StefanRymarczykZalewskiSzeregowystrzelec4 kompania
MariaRymarczykZalewskaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka4 kompania
JanRymarczykZalewskiSierżant 4 kompania
AndrzejRytelRawiczKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
StanisławSachneSzeregowystrzelec2 kompania
ZdzisławSadeckiDewajtisStarszy sierżantdowódca 3 plutonu4 kompania
JanSchnaiderSzeregowystrzelec2 kompania
MariannaSerafinMarzenaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
FeliksSerafinGołkowskiKapralinstruktor1 kompania
KamilSeyfriedSkowrońskiKapral podchorąży 2 kompania
DanutaSiemaszkoDanusiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
WilhelmSiemieńskiWilczekKapral podchorąży Dyon 1806
Leon, WincentySiemiński - ŁuszczyńskiŻurawPodporucznik Dyon 1806
ZofiaSikorskaKiciaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
StefanSikorski - SkowrońskiPestkaSzeregowystrzelec3 kompania
WładysławSiwekStrzałkowskiPodporucznikdowódca 2 plutonu1 kompania
StefanSkibaRybakKapralstrzelec2 kompania
AdolfSkłodowskiSzeregowystrzelec2 kompania
MariaSkorupka -WojciechowskaSkibaOchotniczkasanitariuszka patrolowa1 kompania
MariaSłońska - CiepielewskaAnkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
StanisławSłońskiSłońSierżantpodoficer gospodarczy3 kompania
JerzySmolińskiGeorgPoruczniklekarz1 kompania
JanSobacińskiAdwokatSzeregowystrzelec3 kompania
RyszardSobstelGradStarszy szeregowy podchorążystrzelec4 kompania
Wanda, WiktoriaSolińska - SamulWandaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
TeresaSołtanEniaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
JanSołtykTygrys strzelecDyon 1806
JanStamburski SagatyńskiPodporucznikoficer prasowysztab batalionu
JaninaStaniszewskaSabaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
TadeuszStaniszewskiMarceliKapral podchorążyoficer gospodarczy2 kompania
ZbigniewStankiewiczRojaPodporucznikzastępca dowódcy kompanii1 kompania
ZygmuntStaszewskiSzeregowystrzelec1 kompania
StanisławStaszewskiSzeregowystrzelec1 kompania
AntoniSteckiewiczWojtekStarszy sierżant 3 kompania
JaninaStefanowicz - MałeckaNiusiaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
WiesławStembrowiczJustynKapral podchorążypomocnik lekarzaDyon 1806
LeszekStobeckiOstojaPlutonowy podchorążydowódca 4 plutonuDyon 1806
BogdanStrasburgerJulekSzeregowystrzelec1 kompania
TadeuszSurynMassalskiKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
TadeuszSwiderskiZbyszekPorucznik Dyon 1806
LudwikSwidzińskiDąbrowaPodporucznikdowódca 4 plutonu2 kompania
RomanSydorPrawdzicSzeregowystrzelec2 kompania
WłodzimierzSyllerGryf strzelecDyon 1806
FranciszekSypniewskiFranekSzeregowystrzelec3 kompania
JanSzarotaSochaKapitanoficer gospodarczysztab batalionu
EugeniaSzemplińskaEugeniaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkasztab batalionu
StanisławaSzenic - WilczyńskaKasiaOchotniczkałączniczkasztab batalionu
HenrykSzklarekTrzcielski, Rogoziński kapelanDyon 1806
TadeuszSzmalenbergGóraKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
NataliaSzmidt - MaroszekZośkaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka1 kompania
ZbigniewSznageRozmarynPodporucznikdowódca plutonu3 kompania
JanSznajderSzeregowystrzelec2 kompania
IrenaSzner - PiotrowskaCzarnaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
HalinaSzner-PiotrowskaKalinaOchotniczkasanitariuszka2 kompania
HalinaSzulcównaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka3 kompania
FranciszekSzurowskiBohKapitanadiutant dowódcy batalionusztab batalionu
WłodzimierzSzymanowskiWłodekKapral podchorążyredaktorsztab batalionu
LechSzymańskiŚwiderskiPoruczniklekarzDyon 1806
JanSzymańskiOlekStarszy strzelec podchorążystrzelecDyon 1806
JanuszŚlusarskiBandytaKapral z cenzusemstrzelec2 kompania
TadeuszŚwiątkowskiBorsukKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
JerzyŚwiątkowskiLeonidasSzeregowystrzelec3 kompania
HalinaŚwięckaLilkaOchotniczkałączniczkasztab batalionu
AnnaTallen - WilczewskaŻabaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
StanisławaTańskaHoża, GrażynaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
HenrykTańskiKulawySzeregowystrzelec2 kompania
JerzyTaubeAndrzejSzeregowystrzelecDyon 1806
AnnaTaubeHaniaOchotniczkałączniczka-sanitariuszkaDyon 1806
RyszardTomasiewiczKsiążeKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
ZygmuntTomaszkiewiczPaluchKapral podchorążydowódca drużyny3 kompania
EugeniuszTomczakNiutekKapral podchorąży 2 kompania
Alicja MariaTomicka - WilkoszewskaTessaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
TadeuszTrąbiński CzemboriKapral podchorążydowódca drużyny1 kompania
TadeuszTrelaDyzioSzeregowyłączniksztab batalionu
HenrykTrzaskaWirKapral podchorążydowódca drużynyDyon 1806
TadeuszTrzcińskiFredStarszy szeregowyredaktorsztab batalionu
StefanTrzcińskiJuliuszPodporucznikredaktorsztab batalionu
WłodzimierzTymienieckiProtPorucznikdowódca 1 plutonuDyon 1806
BożenaTyszewska - JabłońskaKlaraOchotniczkasanitariuszka ogniskowasztab batalionu
MieczysławUfnalSokółSzeregowystrzelec3 kompania
ZdzisławUmińskiHamletSierżant podchorążydowódca drużynyDyon 1806
EliaszUrbanekKlawiszSzeregowystrzelec1 kompania
JaninaUrbańskaHalinaOchotniczkałączniczka-sanitariuszka2 kompania
MariaUrbańska-MajewskaKaczkaOchotniczkasanitariuszka patrolowa2 kompania